Szkiełkowanie, czyszczenie aluminium

Szkiełkowanie jest doskonałą metodą czyszczenia powierzchni metalowych oraz alternatywą dla polerowania. W wyniku procesu nie powstaje błyszcząca powierzchnia, a o jedwabistym satynowym półpołysku. Czyszczenie aluminium i innych metali w tym procesie sprawia, że ich powierzchnie są precyzyjnie oczyszczone ze wszystkich zabrudzeń, w tym także tych najcięższych i uporczywych jak oleje.

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

Szkiełkowanie, czyszczenie aluminium

Obróbka metali
Chcesz zmienić właściwości fizyczne i chemiczne stosowanych metali? Marzysz o poprawieniu ich wymiarów oraz kształtów oraz wyglądu? Możesz to uzyskać poprzez zastosowanie odpowiednich procesów technologicznych tj. obróbkę mechaniczną skrawaniem, plastyczną, cieplną, chemiczną oraz cieplno-chemiczną.

W ofercie większości firm zajmujących się obróbką metali, w tym i Grupa Areca, znajduje się piaskowanie oraz szkiełkowanie. Choć procesy wydają się być bardzo podobne, różnią się następującymi elementami:
– medium ścierającym i czyszczącym (w przypadku piaskowania są to ziarna piasku, w przypadku szkiełkowania szklane kuleczki indywidualnie dobierane do rodzaju oczyszczanego materiału),
– ekonomicznością – szkiełkowanie jest tańsze, a przez to coraz bardziej popularne,
– piaskowanie nie zawsze da się zastosować.

Jakie inne zalety ma szkiełkowanie?
Szkiełkowanie jest doskonałą metodą czyszczenia powierzchni metalowych oraz alternatywą dla polerowania. W wyniku procesu nie powstaje błyszcząca powierzchnia, a o jedwabistym satynowym półpołysku. Czyszczenie aluminium i innych metali w tym procesie sprawia, że ich powierzchnie są precyzyjnie oczyszczone ze wszystkich zabrudzeń, w tym także tych najcięższych i uporczywych jak oleje. Szkiełkowanie aluminium i innych metali sprawia, że w wyniku natryskiwania powierzchni szklanymi kulkami, staje się ona homogeniczna – jednolita, gładka i przyjemna w dotyku. Inną bardzo istotną zaletą szkiełkowania jest to, że oczyszczony materiał łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ wygładzona powierzchnia nie przyciąga brudu, ani piasku. Konstrukcja materiału staje się wyraźnie wzmocniona. ma zwiększoną wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia.

Szukasz sposobu na przywrócenie świetnego wyglądu metalowym przedmiotom? Chcesz oczyścić drobne i kruche elementy? Skorzystaj z oferty szkiełkowania Grupy Areca.

PIASKOWANIE GROUP

Adres: 30-444 Kraków/Góra Libertowska 24
Tel: 883 989 307
Mail: kontakt@renowacjadomow.com