Szkiełkowanie

Szkiełkowanie to proces czyszczenia powierzchni poprzez obróbkę strumieniowo-ścierną. Metoda szkiełkowania dedykowana jest czyszczeniu stopów metali (aluminium, brąz) oraz stali nierdzewnej. Proces nadaje nowe życie czyszczony powierzchnią. Nadaje się również do wykańczania elementów ze stali szlachetnych. Metoda idealna do czyszczenia kruchych i cienkich wyrobów.

Szkiełkowanie jest procesem bezinwazyjnym, nadaje błyszczący wygląd i przywraca powierzchni naturalny kolor. Gwarantuje niezmienność rozmiarów czyszczonej powierzchni.

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

Szkiełkowanie

W wielu przypadkach obróbka poprzez piaskowanie jest niemożliwa. Szkiełkowanie będzie idealną alternatywą, która doskonale sprawdzi się np. w przypadku bardzo delikatnych materiałów. Należy podkreślić, że ścierniwo dobierane jest indywidualnie, w zależności od rodzaju oczyszczanego materiału. Na uwagę zasługuje również fakt, że szkiełkowanie pozwala na dokładne usuniecie zabrudzeń oleistych.

Podczas procesu szkiełkowania wszelkie zanieczyszczania są precyzyjnie usuwane z obrabianej powierzchni. Najczęściej wykorzystywanym ścierniwem są kulki szklane. Umożliwiają one usunięcie nalotów, osadów, czy też przebarwień powstałych np. podczas wcześniejszej obróbki. Otrzymana powierzchnia jest perfekcyjnie gładka oraz satynowa. Materiał jest przyjemny w dotyku, a także jednolita. Tak przygotowany materiał można poddać dalszej obróbce, czyli m.in. klejeniu lub malowaniu.

Powierzchnia otrzymana po szkiełkowaniu jest optycznie poprawiona. Oczywiście walory estetyczne to nie są jedyne zalety tej metody. Ciekawostką jest to, że oczyszczony materiał można łatwiej utrzymać w czystości. W przypadku piaskowania powierzchnia posiada charakterystyczne wyszczerbienia, na których osadzają się zanieczyszczenia. Szkiełkowana powierzchnia nie przyciąga brudu, ani piasku, przez co znacznie dłużej utrzymuje się w pożądanym stanie. Atutem jest także to, że materiały kruche i wrażliwe stają się wyraźnie wzmocnione. Ich nawierzchnia zyskuje na wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia.

Istotnym jest, aby pamiętać, że nie w każdym przypadku szkiełkowanie będzie mogło zastąpić piaskowanie. Nie jest to możliwe np. w przypadku głębokich wżerów, czy też dużych powierzchni odlewniczych. Nie zaleca się wykorzystywania takiej metody do czyszczenia silników.
Ekonomiczność szkiełkowania sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie tej usługi. Cena uzależniona jest głównie od stanu danej powierzchni, a także jej wielkości.

PIASKOWANIE GROUP

Adres: 30-444 Kraków/Góra Libertowska 24
Tel: 883 989 307
Mail: kontakt@renowacjadomow.com