Sodowanie

Wszędzie tam gdzie liczy się czystość i dokładne pozbycie się wszelakich zanieczyszczeń. Soda bardzo dobrze czyści wszystkie elementy silnikowe tj. wały, korbowody, głowice, bloki silnika, miski olejowe itp. Można również oczyszczać elementy precyzyjne tam gdzie bardzo duża uwagę zwracamy na chropowatość powierzchni obrabianej czyli np. tłoki do silnika gdzie już lekka zmiana powierzchni powoduje brak kompresji. Sodą usuwamy również pozostałości smarów, olejów, klejów montażowych.

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

Sodowanie, czyszczenie, renowacja.

Sodowanie sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu. Metoda ta używana jest do różnego rodzaju prac motoryzacyjnych zaczynając od renowacji pojazdów czyli nadwozi samochodów do przygotowania części i podzespołów do montażu. Wszędzie tam gdzie liczy się czystość i dokładne pozbycie się wszelakich zanieczyszczeń. Soda bardzo dobrze czyści wszystkie elementy silnikowe tj. wały, korbowody, głowice, bloki silnika, miski olejowe itp. Można również oczyszczać elementy precyzyjne tam gdzie bardzo duża uwagę zwracamy na chropowatość powierzchni obrabianej czyli np. tłoki do silnika gdzie już lekka zmiana powierzchni powoduje brak kompresji. Sodą usuwamy również pozostałości smarów, olejów, klejów montażowych. W kilka chwil bez potrzeby wcześniejszego przemywania bądź przecierania części mamy gotowy element do montażu który wystarczy jedynie spłukać wodą. Sodowanie również przydaję się w renowacji felg aluminiowych, części aluminiowych i stalowych oraz przy usuwaniu ogniw korozji.

Sodowanie sprawdza się również idealnie w renowacji zabytkowych budynków z cegły. Cegła poddana renowacji tą metodą jest oczyszczona z resztek tynków, nalotów środowiskowych itp. Dodać można również, że sodowaniem można usunąć graffiti bez zbędnej chemii i ingerencji w strukturę budynku. Równie ważną zaletą jest renowacja budynków po pożarach i powodziach. Sodą można czyścic budynek zarówno z nalotu, okopceń po pożarowych bądź zawilgocenia ale również usuwa przykry zapach spalenizny bądź wilgoci.

Proces sodowania jest niemalże identyczny jak piaskowanie, jednakże czyściwem w tym przypadku jest soda. Jest ona wyrzucana z ogromną prędkością (przekraczającą nawet 900km/h) pod ciśnieniem wywołanym sprężonym powietrzem. Soda oczyszczona uderzając o czyszczoną powierzchnię, delikatnie eksploduje, odrywając od niej zabrudzenia, takie jak na przykład resztki starej farby.

Czy proces sodowania uszkadza materiał?
Metoda ta jest nieinwazyjna, czyli nie uszkadza czyszczonego przez nas materiału. Mówiąc materiału, mamy na myśli niemalże wszystkie powierzchnie takie jak stal, aluminium, ceramika, ale także materiały miękkie, takie jak drewno czy plastik. Podczas piaskowania czyszczoną powierzchnię ostrzeliwujemy niczym innym, jak drobnymi ziarnami skał, a w szczególności kwarcem. Jest on na tyle twardym minerałem, że podczas długotrwałego oczyszczania danego miejsca możemy znacznie uszkodzić czyszczoną powierzchnię. Przy stosowaniu procesu sodowania ryzyko to nie występuje.

Środowisko naturalne oraz użytkowanie.
Soda oczyszczona jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie, a jako środek chemiczny nieorganiczny jest bezpieczna dla człowieka i środowiska. Oczyszczany przedmiot wystarczy jedynie przemyć wodą, by pozbyć się resztek sody pozostałych po sodowaniu. W przeciwieństwie do piaskowania, wybierając tą „delikatną” lecz skuteczną metodę oczyszczania możemy zaoszczędzić sporo czasu. Podczas sodowania nie występuje konieczność zabezpieczania delikatnych powierzchni oraz otworów czy szczelin przed piaskiem. Sodę można z łatwością wymyć, wydmuchać lub też pozostawić (jeśli są to miejsca niewidoczne), ponieważ nie wpływa ona na korozję i funkcjonalność. Czyszczone powierzchnie nie są przegrzewane oraz uszkadzane. Sodowanie jest procesem trochę droższym od piaskowania, jednakże posiada szereg istotnych zalet. W szczególności, gdy chcemy odrestaurować zabytkowe przedmioty, nie uszkadzając ich.

PIASKOWANIE GROUP

Adres: 30-444 Kraków/Góra Libertowska 24
Tel: 883 989 307
Mail: kontakt@renowacjadomow.com