Hydropiaskowanie

Hydro-piaskowanie to metoda dedykowana do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni budowlanych oraz technicznych. Wykorzystuje się do niej strumień powietrza wodno-ściernego a w kolejnym etapie strumień powietrzno-wodny do do mycia powierzchni.

Podczas procesu wytwarzana zostaje trójfazowa mieszanina ścierniwa, wody i powietrza. Metoda ta umożliwia szybkie i skuteczne zmywanie zanieczyszczeń. Pozwala na uzyskanie pożądanego profilu chropowatości powierzchni, zapewnia doskonałą przyczepność farb i lakierów. Podczas procesu nie występuje pylenie. Hydropiaskowanie jest metodą ekologiczną i nie wywołuje żadnych negatywnych skutków dla zdrowia.

Idealne do czyszczenia następujących powierzchni:
• elewacji
• konstrukcji betonowych (przy przygotowaniu pod powłoki malarskie i antykorozyjne)
• kamienia
• konstrukcji stalowych
• cegły

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

Hydropiaskowanie

Innowacyjna metoda piaskowania na mokro pozwala lepiej oraz efektywniej dopasować ścierniwo do obrabianej powierzchni. Zmniejsza się ryzyko, że podczas oczyszczania powstaną rysy, czy też inne ubytki. Można wyróżnić kilka podstawowych grup materiałów – delikatne, średnio twarde, a także twarde. Najprostsze w obróbce są powierzchnie o średniej twardości, czyli np. drewno, cegła, beton, kamień. W takim przypadku stosowane jest ścierniwo w postaci piasku kwarcowego, granitu, czy też bardzo drobnego granatu.

Hydropiaskowanie jest również idealne do przygotowania delikatnych powierzchni wykonanych z miękkiego metalu, polerowanego drewna, marmuru, czy też różnego typu tworzyw sztucznych. Do tego procesu używa się kulek lub granulatów szklanych. Oczywiście ziarnistość ścierniwa dopasowywana jest do indywidualnego przypadku. Powierzchnie stalowe oczyszczane są zwykle za pomocą piasku kwarcowego, granatu lub żużlu pomiedziowego. Powierzchnie wyjątkowo twarde i oporne w obróbce poddawane są działaniu specjalnego ścierniwa, czyli węglikowi krzemu lub elektrokorundowi.

Podczas piaskowania na mokro usuwane są również wszelkie zanieczyszczenia, takie jak np. sól, zatłuszczenia, czy też pyły. Warto również dodać, że proces hydropiaskowania przebiega sprawnie i bezproblemowo. Właśnie dlatego przewyższa on inne metody obróbki (w tym szlifowanie).
Piaskowanie na mokro będzie doskonałym przygotowaniem powierzchni do dalszej pracy. Kolejnym plusem jest to, że obróbce można poddać niemal każdy rodzaj materiału. Świetnie sprawdza się w przypadku bardzo dużych powierzchni, gdzie oczyszczenie za pomocą innych urządzeń byłoby czasochłonne i skomplikowane.
Trzeba również podkreślić, że hydropiaskowanie jest wyjątkowo ekonomiczne. Wynika to głównie z faktu, że najczęściej wystarczy zastosować najtańsze ścierniwo, jakim jest piasek kwarcowy.

PIASKOWANIE GROUP

Adres: 30-444 Kraków/Góra Libertowska 24
Tel: 883 989 307
Mail: kontakt@renowacjadomow.com